خبرنامه 1

چکیده

آغاز فاز اول پویش قهرمان معمولی (فاز تحقیقاتی)

شنبه، 24 آبان ماه 1399
524 بازديد
خبرنامه 1

قهرمان معمولی طرحی برای نیل به اهداف 1- تغییر نگرش جامعه نسبت به مقوله قهرمان بودن، 2- ارتقاء مسئولیت اجتماعی، 3- افزایش اعتماد به نفس جامعه، 4- ارتقاء حس همدلی میان مردم، 5- تقویت امید و انگیزه در جامعه می باشد.

آغاز پروژه نیمه بهمن ماه 99 بوده و همچنان در حال اجرا است. گزارش فعالیت‌های صورت گرفته در خصوص انجام طرح مذکور به شرح زیر می‌باشد:

  1. بهمن و اسفند 99 به مطالعات اولیه طرح قهرمان معمولی بر اساس بررسی موارد مشابه غیر ایرانی، مطالعه متون دینی نظیر رساله حقوق امام سجاد (ع)، ادبیات کلاسیک ایران اختصاص پیدا کرد، همچنین در این مرحله به طرح و استخراج کلیدواژه‌ها و انتخاب نام مناسب برای این پویش پرداخته شد.
  2. گروه قهرمان معمولی در گام دوم به احصای شاخص‌های عمومی قهرمان پرداخت.
  3. بنابر مطالعات صورت گرفته و انتخاب سازمان‌های مرتبط با طرح، یک سری شاخص اختصاصی برای هر یک سازمان‌ها نظیر کمیته امداد، بنیاد شهید، نهاد کتابخانه‌ها، وزارتخانه‌های مرتبط، تاکسیرانی و غیره، استخراج شد.
  4. در گام بعدی با هر یک از سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها که قریب به هفده مورد بود، در خصوص ارسال شاخص‌های اختصاصی آن‌ها و دعوت ایشان برای معرفی قهرمانان معمولی وابسته به سازمان آن‌ها، مکاتبه صورت گرفت.
  5. پس از مکاتبه با سازمان‌ها روابط عمومی تیم قهرمان معمولی با پیگیری مداوم از سازمان موفق به دریافت لیست قهرمانان معرفی شده از جانب سازمان‌های مذکور شد.
  6. طی 7 ماه گذشته قریب به 10 جلسه هم‌اندیشی با اساتید دانشگاه پیرامون طرح و جزییات آن برگزار شده است که همچنان این جلسات ادامه دارند.

نام منبع

نظرات کاربران
تا کنون کسی برای این مطلب نظری نداده است. اولین نفری باشید که نظر می دهد!
{{comment.creator}} {{comment.createDate}}
{{comment.description}}
{{reply.creator}} {{reply.createDate}}
{{reply.description}}
{{blog.content.commentsForm.errorMessage}}
{{blog.content.commentsForm.successMessage}}